Rapid a retrogradat in Liga 2 dupa infrangerea cu CFR Cluj.

Rapid a retrogradat 2015
CFR Cluj s-a impus cu 2-1 in fata Rapidului, in penultima etapa din acest sezon de liga 1 iar giulestenii au retrogradat matematic in Liga 2.
Deac si-a lasat echipa in 10 in prima repriza iar Rapidul putea profita insa Minca a fost ingerul pazitor in poarta clujenilor iar la pauza scorul a ramas alb.
Dupa pauza, Petrucci a marcat un super gol iar Tade a marcat din penalty, un penalty commis de Sapina dupa un fault la Larie.

Rapid a marcat in minutul 89 prin Daniel Niculae insa soarta Rapidului nu mai putea fi schimbata. In prelungiri, Pancu a fost eliminat si acesta ar putea fi ultimul meci din cariera atacantului.

It's only fair to share...Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Tweet about this on TwitterShare on Reddit0Share on LinkedIn0Share on VKShare on StumbleUpon0Email this to someone