Petrolul-Dinamo 0-3. Cainii neinvinsi de la revenirea lui Rednic.

Petrolul DInamo 0-3 goluri gavrila, elhamed si grozav
Dinamo s-a impus la Ploiesti cu scorul de 3-0 gratie reusitelor lui Gavrila(28), Elhamed(30) si Gicu Grozav in minutele de prelungiri ale partidei.
Petrolistii au avut si ei ocaziile lor, lovind bara de doua ori insa bucurestenii au fost cei cu golurile iar executia fantastica a lui Gavrila i-a adus in avantaj. Peste nici 2 minute, Elhamed a majorat diferenta la 2-0 iar in finalul partidei Gicu Grozav a stabilit scorul final de neprezentare. Gicu Grozav nu s-a bucurat dupa marcarea golului, in semn de respect pentru formatia prahoveana, unde a evoluat in sezoanele trecute.

Dinamo este neinvinsa in ultimele etape, de la revenirea lui Mircea Rednic, cainii inregistrand doua victorii si un egal in cele trei partide de la revenirea “puriului”.

It's only fair to share...Share on Facebook2Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Tweet about this on TwitterShare on Reddit0Share on LinkedIn0Share on VKShare on StumbleUpon0Email this to someone